O mně

Vystudovala jsem obor scénografie na DAMU. Během studia jsem realizovala kompletní scénografii představení Rusalka (1995) v černém divadle Velvets ve Wiesbadenu.

V prvních letech mého působení jsem měla možnost spolupracovat na kostýmech pro představení Král Colas v Divadle na Vinohradech (1995), jako svoji diplomovou práci jsem vytvořila scénografii pro představení Stíny a mlha v divadle Ypsilon (1998), následovaly menší realizace pro Duncan centre, divadlo Radost Brno, divadlo Kalich nebo Branické divadlo.

Od roku 2009 se věnuji i návrhování filmových kostýmů a výtvarným koncepcím filmů. Například pro pohádku Peklo s princeznou (2009), film a seriál Rodinka (2010), Pojedeme k moři (2014), Jak básníci čekají na zázrak (2016), Strašidla (2016), Miluji tě modře (2017) Případ mrtvého nebožtíka (2020) a Za vším hledej ženu 2022, nyní se připravují dva projekty Léto s Evženem a výpravná pohádka Princezna 100x jinak.

Ke spolupráci s černým divadlem Velvets jsem se opět vrátila v roce 2017. Vznikl unikátní divadelní projekt Der blaue Vogel (Modrý pták) podle knihy Maurice Maeterlincka a o tři roky později představení Pinnocchio.

Spolupracovala jsem na muzikálu Romeo a Julie v Divadle Hybernia (2017), pro muzikál SHREK (2018) jsem navrhovala kromě masek a kostýmů i sedmimetrovou loutku dračice. Další realizace v kostýmů vznikla např. v divadle Kalich pro představení Láska v přímém přenosu.

Interiéry a jejich zpracování jsou civilní obdobou mé scénografické práce. Berou si většinu mého profesního času a jsou zdrojem mnoha silných setkání a dlouhodobé spolupráce. Pro tuto činnost jsme založili samostatnou firmu

Volná tvorba u mne představuje především grafiku. Fascinuje mne technika linorytu, ke které se stále vracím, a objevuji v ní vnitřní logiku a alchymii lehce neočekávaného výsledku. Je to pro mne disciplína, kdy se mohu stáhnou do ústraní a odpoutat se od rytmu klasických pracovních povinností.

Samostatné výtvarné projekty, workshopy a lektorování řemeslných technik, které najdete na mých stránkách, jsou velmi proměnlivý seznam, rozšiřuje se a rozvíjí spolu se zadáním.